Znaczenie dobrej lokalizacji biura

Dobra lokalizacja zakładu produkcyjnego

Dobra lokalizacja biura może być różna w zależności od formy prowadzonej działalności. Jeśli przedsiębiorstwo ma swoje hale produkcyjne czy magazyny i tworzy kompleks związany z firmą, to nikt nie będzie oczekiwał biur w centrum miasta. Wiadomo, że takie zakłady lokalizowane są na obrzeżach. W związku z tym wszyscy mają świadomość, że zarówno magazyny, hale produkcyjne, jak i biura takiej firmy będą znajdowały się na obrzeżach aglomeracji, ze względu na kwestie logistyczne.

 

Lokalizacja biur handlowych, usługowych i biznesów opartych na nowych technologiach

W przypadku przedsiębiorstw, które nie prowadzą działalności produkcyjnego, dobra lokalizacja oznacza centrum miasta oraz bliskie położenie węzłów komunikacyjnych. Ma to ogromne znaczenie między innymi dla pracowników, którym łatwiej jest dostać się do pracy. Lokalizacja w centrum to także kwestie prestiżu. Firmy z siedzibami w centrach uważane są za przedsiębiorstwa odnoszące sukcesy. Dobra lokalizacja to na przykład – Biuro na Basztowej 3 w Krakowie.

 

Lokalizacja dla zakładu usługowego

W przypadku zakładów  usługowych możemy mówić o dwóch dobrych lokalizacjach. Z jednej strony będą to lokale położone w centrach miast oraz w miejscach, gdzie codziennie przewija się dużo osób. W takich miejscach powinny być zlokalizowane piekarnie, cukiernie, kawiarnie, restauracje czy salony piękności, fryzjerskie czy SPA. Inną dobrą lokalizacją dla takich przedsiębiorstw są duże osiedla. Jeśli na jakimś osiedlu brakuje tego typu usług, to oznacza, że firma nie będzie miała silnej konkurencji, to zapewnia klientelę oraz sukces prowadzonego biznesu.

 

Gdy lokalizacja nie ma znaczenia

Są firmy, w których działalności nie są potrzebne dobrze zlokalizowane biura. Odnosi się to do prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, gdzie świadczenie usług odbywa się zdalnie za pośrednictwem internetu. Wtedy nie ma znaczenia gdzie znajduje się osoba świadcząca te usługi. W tym przypadku nie ma znaczenie nie tylko lokal czy miasto, ale nawet kraj pobytu takiej osoby.

Post Author: w7tnh6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *