miasto

Małe zamiatarki z dużym potencjałem- jak działają?

Zamiatarki uliczne, które można spotkać w przestrzeni miejskiej mogą sprawiać wrażenie niepozornych. Z czasem ich obecność gdzieś w mieście wydaje się nam oczywista. A jednak, pomimo tego, że rzeczywiście nie są dużymi pojazdami- mają odpowiednie wyposażenie zaprojektowane w taki sposób, aby móc usunąć niemalże każde drogowe zanieczyszczenie. Miejskie zamiatarki drogowe zostały zaprojektowane tak, aby faktycznie móc wjechać dosłownie wszędzie i aby można było komfortowo nimi sterować nawet na mocno ograniczonej przestrzeni. Udogodnienia w najnowocześniejszych modelach zamiatarek dotyczą także samej kabiny operatorskiej. Co jeszcze warto wiedzieć na temat zamiatarek?

Ciasny skręt? Przegubowa rama dodaje takiemu pojazdowi zwrotności

W najnowocześniejszych modelach zamiatarek drogowych- na przykład takich, które dostępne są na stronie przedsiębiorstwa Terberg Matec Polska– zastosowano szereg patentów, które pozwalają jeszcze lepiej dostosować te maszyny do warunków miejskich. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań jest zastosowanie przegubowej ramy skrętnej, dzięki której zamiatarka może wykonać nawet bardzo ciasny skręt w miejskim zaułku. Podobny patent często jest stosowany w przypadku autobusów poruszających się w mieście. Przemieszczanie się po mieście jest też za pewne łatwiejsze dzięki temu, że maszyny te coraz częściej są także wyposażane w kamery cofania. Ułatwia to codzienna pracę operatora takiej maszyny, tak samo jak wyposażenie zamiatarki w komputer pokładowy.

Zamiatarki mogą pozostawać w intensywnej eksploatacji nawet przez wiele lat. Poddawane regularnym przeglądom, mogą być serwisowane w sytuacji, kiedy poszczególne ich elementy po prostu uległy zużyciu. Wówczas, wykorzystując części zamienne Johnston można na nowo wprowadzić te maszyny do regularnej pracy przy oczyszczaniu ulic. Oczywiście, im bardziej popularne lub wręcz kultowe modele tym większa dostępność części zamiennych.

Zamiatarki, które nie będą przyczyniać się do zanieczyszczenia środowiska

Zamiatarki uliczne pracują w mieście przez wiele godzin z określoną regularnością. Dlatego też każdy model zamiatarki musi spełniać określone normy, jeśli chodzi o ilość emitowanych do atmosfery zanieczyszczeń. Najnowsze modele zamiatarek drogowych wyposażone są w napęd przyszłości, co oznacza, że są to zamiatarki elektryczne. Można je doładować w dowolnym miejscu w sieci, a wydajne akumulatory spokojnie wystarczają na cały dzień pracy w terenie. Być może, w niedalekiej przyszłości to właśnie takie zamiatarki będą wykorzystywane na szeroką skalę, a co za tym idzie- nie będą miały żadnego negatywnego wpływu na środowisko.

Dodaj komentarz