Pomysł na biznes

E-commerce, czyli słów kilka o tym jak zacząć w handlu internetowym

Branża e-commerce to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Konsumenci coraz chętniej kupują za pośrednictwem internetu. Zniknęły granice, które kiedyś stanowiły barierę dla wielu osób, czyli kwestia zaufania do firmy oraz bezpieczeństwa transakcji. W dobie elektronicznych kąt, aplikacji mobilnych i powszechnego dostępu do sieci zakupy przez internet stają się tak samo naturalne, jak wejście do galerii handlowej.

 

W zasadzie nie ma branży, w której nie można byłoby prowadzić sprzedaż internetowej. Obecnie w sieci można znaleźć wszystko od samochodów, po niepsująca się żywność. Jest to także doskonałe miejsce dla projektantów odzieży, aby móc pokazać i sprzedawać swoje projekty. W sieci można znaleźć nie jeden sklep internetowy z odzieżą na przykład niren.pl. Jednak jedne prowadzą jedynie odsprzedaż innych marek, natomiast inne oferują zaprojektowane i uszyte pod własną marką produkty.

Osoby, które kochają modę i zastanawiają się jak założyć sklep internetowy z odzieżą powinny zacząć od pozyskania odpowiednich dostawców. Zasada początków działalności jest zawsze ta sama. Należy dobrze rozeznać rynek, pozyskać asortyment i założyć własną firmę zgłaszając ją w stosowanym urzędzie (w zależności czy jest to spółka czy jednoosobowa działalność gospodarcza). Po zarejestrowaniu spółki lub równocześnie z tego typu działaniami dobrze jest kupić i zarejestrować domenę. Najczęściej domeną jest nazwa sklepu, może mieć ona także charakter opisowy np. www.taniemodneciuchy.pl. Jeśli mamy już domenę i serwer wówczas mogą ruszyć prace nad budową strony internetowej. Tego typu działania najlepiej zlecić profesjonalistom. Trzeba też mieć świadomość, że sklep internetowy funkcjonuje inaczej niż zwykła strona www. Zatem osoba, która tworzy e-sklep powinna mieć doświadczenie w tej dziedzinie. Na tym etapie ważne jest, aby panel administratora był łatwy i intuicyjny, tak aby osoby prowadzące sklep bez trudu radziły sobie z dodawaniem i aktualizowaniem asortymentu. Jeśli właściciel planuje wprowadzenie płatności online wówczas powinien także wyposażyć się w certyfikat SSL, który zabezpiecza dane a wraz z nimi transakcje wykonywanie za pośrednictwem internetu.

Jak założyć butik internetowy to także pytanie, które powinni zadawać sobie młodzi projektanci. W dzisiejszych czasach nie trzeba już urządzać kosztownych pokazów mody, aby zostać zauważonym przez potencjalnych odbiorców. Można na różne sposoby prezentować swoje projekty w sieci i także za jej pośrednictwem – sprzedawać.

Jak założyć sklep odzieżowy internetowy? Pytanie, które zadaje sobie wielu, a na które w istocie odpowiedź jest bardzo łatwa. Jednak należy pamiętać, że samo założenie sklepu nie oznacza jeszcze sukcesu, to tak naprawdę dopiero początek drogi. Wraz z powstaniem sklepu należy opracować strategię marketingową, która pozwoli rozreklamować sklep i sprawi, że klienci zaczną wchodzić na stronę www. Podobnie jak w tradycyjnym handlu, także w e-commerce reklama jest dźwignią podnoszącą sprzedaż.

 

Dodaj komentarz