Pomysł na biznes

Inwentaryzacja magazynów

Co najmniej raz do roku, najlepiej jak najwcześniej po jego rozpoczęciu, każde przedsiębiorstwo handlowo- usługowe ma obowiązek dokonania inwentaryzacji swoich dóbr. Jest to o tyle istotne, że w niedopełnienie tego obowiązku zagrożone jest karą, najczęściej finansową. Prawdą jest, że każdy przedsiębiorca, który handluje towarami chce mieć pewność, że nie są one sprzeniewierzane, dlatego wewnętrzne inwentaryzacje przeprowadza dużo częściej niż raz do roku, często regularnie.

Nie każdy ma siły i środki, aby samodzielnie policzyć towar w swojej firmie, często także zdarza się, że właściciele nie chcą, aby w tym liczeniu uczestniczyli ich pracownicy, wtedy z pomocą przychodzi firma inwentaryzacyjna. Osoby przeszkolone do przeprowadzania remanentu, zupełnie niezwiązane z miejscem, w którym liczą towar spędzają tyle czasu, ile niezbędne jest do spisania wszystkich towarów. O ile w małym sklepie czy na stacji benzynowej nie stwarza to żadnego problemu, bo trwa to relatywnie niedługo- od kilkudziesięciu minut do kilku godzin- o tyle w sklepach wielkopowierzchniowych, supermarketach czy marketach budowlanych jest to już logistyczne wyzwanie.

Inwentaryzacja podwykonawca- firmy zajmujące się zawodowo przeprowadzaniem remanentów są często bardzo liczne. Wymaga tego specyfika pracy, bowiem podwykonawca umową zobowiązuje się do dokonania spisu towarów w czasie zamknięcia sklepu, często ma na to jedynie kilka godzin więc niewiele w porównaniu z ogromem produktów, które znajdują się na sklepowych półkach i regałach. Jeśli ktoś robi zakupy w godzinach wieczornych czasem ma szansę zaobserwować armię ludzi, którzy szykują się, aby tuż po zamknięciu bramek dla konsumentów przystąpić do pracy i dokonać inwentaryzacji.

Firma inwentaryzacyjna jest dobrą opcją dla właścicieli czy kierowników dużych sklepów, nie ma bowiem innego wyjścia, aby zliczyć cały towar w godzinach zamknięcia sklepu, można się pokusić o samodzielne liczenie jeżeli market zamyka swoje podwoje na tydzień, ale jasne jest, że takie sytuacje raczej nie mają miejsca. Firma podwykonawcza np. https://www.ben-sol.pl/o-nas/ wykonująca inwentaryzacje oczywiście pobiera wynagrodzenie, często niemałe, ponieważ musi przecież zapłacić wszystkim swoim pracownikom, natomiast jeżeli komuś zależy na tym, aby remanent został przeprowadzony rzetelnie musi się liczyć z kosztami.

Dodaj komentarz