Uncategorized

Jak znaleźć dobrego pracownika

Szukasz dobrego pracownika? Jeżeli tak to powinieneś znać kilka sposobów na znalezienie dobrego pracownika.

1. Zaufane kanały 
Dzięki poleceniom od osób znajomych bardzo łatwo o sprawdzonego pracownika. Przykładowymi kanałami mogą być portale społecznościowe, branżowe czy też współpraca z uczelniami wyższymi.

2. Wielotorowość
Warto poszukiwać pracownika na różne sposoby. Obecnie dodawanie ogłoszeń do portali ogłoszeniowych oraz współpraca z headhunterami może nie wystarczyć. Obecnie warto korzystać z social mediów czy też współpracować z biurami karier na uczelni.

3. Networking
Jest to budowanie sieci relacji dzięki, której można bez problemów wymieniać się informacjami na temat potencjalnych kandydatów. Przykładami spotkań podczas, których można zbudować takie relacje mogą być kongresy, spotkania branżowe i inne tego rodzaju imprezy. Polecenia pracowników na takich imprezach mają zwykle bardzo dużą moc i często przynoszą dobrego i wiarygodnego pracownika.

4. Innowacyjność
Organizując bądź też uczestnicząc w różnego rodzaju eventach czy też wykorzystując mobilne biura rekrutacji można stworzyć bardzo pozytywny wizerunek firmy. Dzięki temu można przyciągnąć bardziej wartościowych pracowników, którzy będą siłą w naszej firmie.

5. Jasne zasady pracy
Jeśli od początku rekrutacji pokazuje się jasne zasady, które rządzą w pracy to mniej pracowników będzie zawiedzionych i będzie odchodziło z firmy. Jest to jeden z najważniejszych sposobów nie tyle na znalezienie pracownika co na jego utrzymanie.

Dodaj komentarz