Uncategorized

Konto demo i konto rzeczywiste. Co je od siebie różni?

Chcąc zainwestować na rynku finansowym, musimy wybrać odpowiedniego brokera. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy również o wyborze odpowiedniego rodzaju konta. W przypadku kont podzielić je możemy między innymi na dwa rodzaje, a więc konta rzeczywiste oraz demo. Przyjrzyjmy się każdemu z ich z osobna.

Konto demo

Konto demonstracyjne w zasadzie ma wszystkie cechy konta rzeczywistego. Jest jednak pomiędzy nim jedna, ale bardzo zasadnicza różnica. Inwestować można na nim nie tracąc swoich środków. Są też tego złe strony, bo ewentualne wygrane na nic się nie zdają, a środki nie są rzeczywiste. Moglibyśmy powiedzieć, że jest to konto dla zabawy, choć nie do końca. Właśnie na takim koncie warto sprawdzić strategię gry, którą mamy zamiar wprowadzić. Poza tym są one zalecane dla inwestorów, którzy dopiero zaczynają przygodę z rynkiem Forex. Największym ich minusem jest czynnik psychologiczny. Inwestorzy grając na koncie demo, nie czują presji, a więc trudno powiedzieć, czy takie same decyzje będą podejmować w rzeczywistości, kiedy inwestować będą własny kapitał. Więcej o takim koncie piszemy tutaj – www.gurutrader.com/pl/demo.

Konto rzeczywiste

Przy koncie rzeczywistym musi nastąpić rejestracja, do której niezbędne są dane osobowe. W przypadku takich rachunków wymienić można na przykład rachunki rzeczywiste wspólne, korporacyjne czy kierowane przez doradcę. To właśnie na takim koncie klient biura maklerskiego zaczyna ponosić straty czy generować zyski. Zazwyczaj jest tak, że przejście z konta demo na konto rzeczywiste jest dość płynne, choć wiele zależy tu od samego brokera.

Dodaj komentarz