Uncategorized

Obóz biegowy dla pracowników- dlaczego to świetny pomysł?

Nie każdy musi uwielbiać biegać i samemu decydować się na to, aby uprawiać tę właśnie dyscyplinę. Czasem jednak wielu osobom trzeba coś pokazać i zachęcić ich do tego, aby mogli przekonać się do danego sportu. Sami mogą nie mieć w sobie tyle motywacji, aby zacząć na własną rękę. Wydaje się, że najtrudniejszą do przekonania grupą są osoby, które prowadzą raczej siedzący tryb życia i są mocno skupione na pracy.

Brak aktywności tłumaczą brakiem czasu, energii czy natłokiem obowiązków, co za pewne także w dużej mierze jest prawdą. Tymczasem, siedzący tryb życia nie jest niczym dobrym i może w przyszłym życiu skutkować wieloma chorobami i schorzeniami, na przykład tymi, które obejmują kręgosłup czy narządy ruchu. Dlatego też integracja pracowników poprzez zaproponowanie im pewnej formy aktywności fizycznej to taki świetny pomysł! Z jednej strony można wykazać się ogromną troską o dobro swoich pracowników- także jeśli chodzi o aspekty ich zdrowia, dobrego samopoczucia i walki ze stresem. Z drugiej strony, tego typu obozy wyjazdowe pozwalają uczestnikom się poznać, nawiązać nowe interakcje i wypracować nowe kanały komunikacyjne, które będzie można później wykorzystywać w codziennej pracy. Obóz jest dobry dla zdrowia i samopoczucia i promuje zdrowy tryb życia oparty o regularną aktywność fizyczną, która daje radość.

Jak wyglądają obozy biegowe w praktyce?

Poziom takiego obozu jest raczej podstawowy, nie trzeba więc stresować się tym, że jesteśmy osobami początkującymi. Chodzi raczej o to, aby spróbować swoich sił w tym sporcie i aby zdobyć garść cennych informacji na temat tego, jakie techniki biegowe będą dla nas najlepsze. Obozy są prowadzone przez osoby doświadczone, mające do tego celu kwalifikacje. Dzięki temu można też liczyć na wiele praktycznych wskazówek i porad, które ułatwią nam później samodzielne wyjścia na treningi. Zazwyczaj, obozy biegowe dla firm są organizowane w jakichś zacisznych, malowniczych miejscowościach. Są więc doskonałą odskocznią od zatłoczonego miasta, pozwalają odreagować, obcować z przyrodą i poznawać urokliwe zakątki naszego miasta. Już sama możliwość wyjazdu powinna stanowić atrakcję samą w sobie.

Biegać można także wspólnie chociaż to sport dla indywidualistów

Zaplanowane treningi to różnego rodzaju ćwiczenia towarzyszące, a także treningi typowo biegowe w grupie. Jak się więc okazuje, pomimo tego, że bieganie jest raczej uznawane za sport dla indywidualistów- można uczestniczyć w eventach, gdzie biega się w towarzystwie, można dzielić się swoimi pasjami i doświadczeniami. Celem obozu jest integracja konkretnego środowiska, ale i zainteresowanie pojedynczych osób tą dyscypliną sportową, którą będą mogli później podejmować samodzielnie, we własnym zakresie. Zajęcia podczas obozu są prowadzone w bezstresowej i luźnej atmosferze, nie trzeba się więc obawiać tego, że nie ma się jeszcze odpowiedniej kondycji ani przygotowania. Najważniejsze to chłonąć jak najwięcej informacji, a jeśli mamy jakieś własne spostrzeżenia czy pytania- zawsze możemy poradzić się kogoś doświadczonego.

 

 

Dodaj komentarz