Uncategorized

Obszary działalności biura księgowego

Część przedsiębiorców zakładając własną firmę decyduje się na samodzielne prowadzenie księgowości, jednak warto jest zastanowić się, czy nie lepiej już od początku skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy okazują się pomocni nie tylko w kwestiach księgowych. Warto wspomnieć, że różne biura miewają różny zakres działalności, przykładem firmy tego typu o bardzo szerokim obszarze obsługi klienta jest – biuro rachunkowe wrocław.

Współpraca z biurem rachunkowym może być dobrym pomysłem już na poziomie zakładania firmy, przedsiębiorca może liczyć na fachowe doradztwo w kwestii tego jaką formę prawną wybrać, a co za tym idzie jaka forma rozliczenia firmy będzie dla niego najkorzystniejsza. Ponadto biuro rachunkowe wspiera także podczas procesu rejestracji firmy oraz przygotowania wymaganych dokumentów.

Każde biuro rachunkowe prowadzi księgi rachunkowe firmy, dba o poprawne rozliczenia oraz przygotowuje PIT-11 dla pracowników. Biuro rachunkowe służy również radą w kwestii odpowiedniego zakwalifikowania kosztów firmy oraz informacją co może trafić do firmowych kosztów, a co nie. Dzięki temu przedsiębiorca może mieć pewność, że Urząd Skarbowy nie będzie miał wątpliwości co do wydatków ujętych w kosztach.

W razie kontroli z Urzędu Skarbowego to biuro rachunkowe jako przedstawiciel firmy w kwestiach księgowych przyjmuje kontrolera oraz przedstawia mu odpowiedzi na wszystkie pytania. Biuro pośredniczy także w wszelkich kontaktach z Urzędem Skarbowym.

Biura rachunkowe zajmuje się prowadzeniem kadr i płac. W imieniu przedsiębiorstwa biuro prowadzi dokumentacje osobową każdego z pracowników, wystawia świadectwo pracy oraz oblicza należne pensje oraz zaliczki na podatek dochodowy.

Przedstawione powyżej obszary to zaledwie część oferty jaką mają do zaoferowania biura rachunkowe. Każde z biur oprócz tego ma jeszcze dodatkowe usługi, które oferuje swoim klientom, to jakie to będą usługi zależy od konkretnego biura rachunkowego. Jednak jak widać biuro księgowe stanowi ogromne wsparcie dla przedsiębiorstwa, dlatego warto zastanowić się nad współpracą z biurem.

Dodaj komentarz