Uncategorized

Serwer www a marketing

Mariaż techniki i marketingu

Co wspólnego ma serwer www z marketingiem? Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nic, a jednak istnieją pewne połączenia i to one będą dziś przedmiotem naszego zainteresowania. Jednak nim do tego dojdziemy warto przez chwilę pochylić się nad wyjaśnieniem czym jest serwer www sam w sobie.

Fundamenty wiedzy o serwerach

Serwer www – jest to przestrzeń na dysku potrzeba do przechowywania informacji o stronie www oraz publikowania treści w internecie. Z zagadnieniem serwerów www wiąże się także kwestia hostingu. W sensie fizycznym serwer jest komputerem bez monitora.

Hosting – jest to udostępnianie przestrzeni serwerowych

Zarówno hosting jak i serwer www mają znaczenie w działaniach marketingowych, dlatego zaczynając budowę własnej strony należy przyjrzeć się ofertom i parametrom serwerów oraz wybrać taki, który będzie najlepszym rozwiązaniem dla firmy. Szczegółowe informacje na temat serwerów i hostingów można znaleźć pod tym linkiem – serwery www.

Strona www jako podstawa działań marketingowych

Nie masz swojej strony w internecie to znaczy, że Twoja firma nie istnieje. Jest to jedna z podstawowych zasad współczesnego biznesu. Dlatego jednym z pierwszych działań jakie podejmują firmy jest stworzenie własnej strony www, taka strona nie będzie mogła zaistnieć w internecie bez serwera.

Pozycjonowanie www a serwery

Dobry serwer www jest istotny dla marketingowca, któremu zależy na widoczności strony w internecie, coraz częściej słyszy się zalecenia od pozycjonerów, którzy proponują jako jedno z działań SEO, wykupienie serwerów dedykowanych, które zapewniają większe bezpieczeństwo oraz dają pewność, że żadna ze stron obecnych na serwerach współdzielonych nie ma złej historii linkowania lub nie została uznana za spam. Czym jest serwer dedykowany? Jest to serwer, na którym znajduje się tylko jedna domena, firmy wykupującej serwer.

Szybkość ładowania strony a zachowania internautów

Jak pokazują badania Google internauci, którym strona nie załaduje się w ciągu 3 sekund rezygnują z wchodzenia na nią. Z tego też powodu w marketingu ważny staje się nie tylko wygląd i pozycja strony, ale również szybkość jej wczytywania, taką szybkość mogą zapewnić serwery VPS. Są to serwery, w ramach których klient otrzymuje serwer wirtualny z gwarantowaną mocą obliczeniową, co zapewnia szybkie ładowanie się stron, a więc zwiększa szanse, że klient zostanie na stronie.

Jak widać serwery www to ważny element dla marketingowca, dlatego należy dbać by były one najlepszej jakości.

Dodaj komentarz