Uncategorized

Stres – w jaki sposób efektywnie sobie z nim radzić?

O ile krótkie sytuacje, w których odczuwamy stres mogą działać na nas mobilizująco, o tyle najgorszą z możliwych rzeczy jest stres przewlekły, którego nie da się tak szybko pozbyć. Jednocześnie, stres jest czymś, czego tak naprawdę nie są się w życiu uniknąć. Ze stresem krótkotrwałym często mamy do czynienia w przypadku różnego rodzaju wystąpień publicznych, ważnych egzaminów czy też imprez okolicznościowych. Ma on za zadanie zmobilizować nas do działania i sprawić, że postawione nam zadanie wykonamy najlepiej, jak to tylko możliwe.

Stres przewlekły natomiast może się pojawić wtedy, kiedy w naszym życiu zachodzą trudne do zaakceptowania przez nas zmiany, które z reguły nie wydarzają się zbyt szybko: choruje bliska nam osoba, przeprowadzamy się, zmieniamy pracę na inną. W takich sytuacjach odczuwanie wysokiego poziomu stresu może być dla naszego organizmu wręcz wyniszczające. Jak radzić sobie ze stresem, aby nie odbił się on negatywnie na naszym zdrowiu?

 

Wszystko dzieje się w naszej głowie

 

Samo podejście do tematu oraz nasz sposób myślenia oddziałuje na to, czy się stresujemy i jaki jest to poziom stresu. Dlatego też pierwszą receptą na przewlekły stres jest zmiana sposobu myślenia oraz bardziej pozytywne nastawienie się do problemu. W momencie zmiany pracy możemy myśleć tylko i wyłącznie o tym, że trudno będzie nam sprostać nowym obowiązkom, niełatwo będzie nam wejść do zgranego zespołu pracowników, a ambitniejsze zadania mogą nas wręcz przerosnąć. Z drugiej strony, ta sama sytuacja może być też postrzegana w zupełnie inny sposób. Nowa praca może okazać się ciekawa i rozwojowa, może się wiązać z możliwością awansu i w przyszłości może polepszyć nasze finanse. Jak widać, ta sama sytuacja zawsze wymaga pewnej interpretacji z naszej strony, mając pozytywny stosunek do wydarzeń, jakie mają obok nam miejsce, będziemy zdrowsi i będziemy się cieszyć znacznie lepszym samopoczuciem.

Warto też zadbać o siebie od wewnątrz

 

O ile krótkotrwały stres może działać na naszą odporność pozytywnie, o tyle stres przewlekły może ją bardzo obniżać. Analogicznie, jeśli źle się odżywiamy, brakuje nam kluczowych minerałów i pierwiastków, niezbyt dobra kondycja naszego organizmu będzie negatywnie oddziaływać na naszą psychikę. Dlatego też tak ważne jest uprawianie sportu i odpowiednia dieta. Warto przetestować specjalistyczne preparaty Flavon będące prawdziwymi bombami witaminowymi. Stanowią one mocne wsparcie dla organizmu niezależnie od tego, co się w naszym życiu dzieje i z jakimi przeciwnościami musimy sobie radzić na co dzień.

Dodaj komentarz