Uncategorized

Teczka dla biznesmena – jaką wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Każdy biznesman wie, że aby dobrze wyglądać, musi mieć nie tylko idealnie skrojony garnitur i znać zasady savoir vivre. Musi także skupić się na szczegółach, które będą idealnym dopełnieniem całego wyglądu. Najbardziej problematyczny jest zakup teczki, która powinna być dobrana nie tylko pod kątem praktycznym, ale musi pasować do stylu danej osoby. Na pewno ciężko jest wybrać jedną, spośród setek krojów, kolorów i materiałów. 

Rodzaje teczek

Przede wszystkim, możemy wyróżnić 5 rodzajów teczek. Są to neseser, aktówka, listonoszka, kopertówka i torba lekarska. Każda z nich jest inna i przeznaczona do różnych zawodów, które wykonujemy

Neseser

Ten rodzaj teczki jest przeznaczony głównie do przechowywania dokumentów. Jej rozmiary są standardowe i powinny mieścić format A4, aby włożyć do niej różnego rodzaju dokumenty. Bardzo często są one wzmacniane ramką z tworzywa sztucznego albo aluminium. Zdarza się także, że taki teczki są wyposażone w zamki szyfrowe, które dodatkowo zabezpieczą przechowywane w niej dokumenty. Wybierając taki model, mamy pewność, że wszystkie włożone do niej akta nie pogniotą się i będą w nienaruszonym stanie.

Aktówka

Mówi się, że jest to klasyk, ponieważ najczęściej korzystają z niej prawnicy oraz biznesami. Wewnątrz posiada kilka przegród, dzięki czemu można w niej przenosić dokumenty. Najczęściej z przodu posiada dodatkowe kieszenie, w których można schować np. przybory do pisania. Na rynku możemy spotkać małe i duże aktówki (sprawdź konkretne modele tutaj – aktówki męskie). Te większe, pozwolą nam na schowanie dokumentów w formacie A4, co będzie najwygodniejsze dla biznesmanów.

Listonoszka

Jest to mniej formalny rodzaj torby. Bardzo często noszą ją osoby młode. Cechuje je porządny pasek, dzięki któremu możemy nosić listonoszkę na ramieniu. Występują one w formacie A4 lub A5, w związku z czym są bardzo pojemne. Najlepiej wybrać taką, która jest zrobiona z porządnego materiału, dzięki czemu będzie wytrzymała.

Kopertówka

Najczęściej jest to mała teczka, która służy do przenoszenia małych rzeczy. Najczęściej zmieszczą się do niej drobne przedmioty, takie jak klucze, telefon czy portfel. Przechowywanie w niej dokumentów, może niestety skończyć się ich pognieceniem.

Torba lekarska 

Już sama nazwa może nam wskazywać, że jest ona wykorzystywana głównie przez lekarzy. Najczęściej taka torba jest rozpinana na dwie strony, rozszerzają się ku dołowi i są pojemne na tyle, aby zmieściły się w niej podstawowe narzędzia, niezbędne w pracy lekarza.

Dodaj komentarz