Wsparcie księgowe

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura rachunkowego?

W przypadku prowadzenia firmy, prędzej czy później zaczniesz rozważać współpracę z biurem rachunkowym. Wybierając najlepsze osoby do współpracy, na pewno zwrócisz uwagę na cenę, jednak nie jest to jedyna rzecz, która warto wziąć pod uwagę.

Dokumentacja i komunikowanie się

W dzisiejszych czasach większość z nas żyje w biegu. Może się okazać, że będąc w zupełnie innym miejscu niż Twoja firma, będziesz zmuszony do przekazania faktury czy innych dokumentów do biura rachunkowego. Zanim rozpoczniesz współpracę, zapytaj się czy możesz niezbędne dokumenty przekazywać za pomocą drogi elektronicznej. Taką ofertę na pewno mają nowoczesne biura. Oprócz przesyłania dokumentów w wygodny sposób, bardzo często jest tak, że nie musisz spotykać się ze swoim przedstawicielem, aby ustalić niezbędne warunki. Dzięki temu, możesz kontaktować się za pomocą telefonu lub maila kiedy tylko chcesz, a w przyszłości zauważysz, że przyniosło to dodatkowe korzyści – zmniejszenie kosztów, które przeznaczyłbyś na dojazd. Coraz więcej biur księgowych wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klienta. Tak tez jest w biuroksiegowewhiszpanii.pl które jest gotowe, aby pomóc Ci w prowadzeniu księgowości.

Gwarancja i odpowiedzialność

Przed rozpoczęciem współpracy z biurem księgowym, warto dowiedzieć czy, jaki jest zakres odpowiedzialności za sprawy księgowe. Taka informacja powinna być zawarta w umowie, którą zawrzesz z biurem, dlatego pamiętaj aby dokładnie ją przeczytać. Bardzo często jest tak, że jeśli biuro rachunkowe oferuje niską cenę, to może na przykład nie oferować reprezentacji przed urzędami, a to na pewno będzie istotne, gdy będziesz chciał, aby Twój przedstawiciel złożył za Ciebie niezbędne dokumenty w ZUS-ie czy Urzędzie Skarbowym. Dowiedz się także, jaka jest wysokość sumy gwarancyjnej, którą oferuje biuro księgowe. Im wyższa kwota, tym większa szansa na zrekompensowanie ewentualnych szkód. Musisz pamiętać, że nawet profesjonaliści czasem się mylą i mogą powstać błędy księgowe. W tym przypadku, jeśli biuro księgowe ma wysokie OC, możesz się starać o rekompensatę.

Dodaj komentarz