Wsparcie księgowe

Rejestr Rea w Hiszpanii

Prowadzisz firmę budowlaną w Polsce, która rozwija się w zawrotnym tempie? Chciałbyś, aby poznał ją cały świat? Marzysz o podbiciu zachodniej części Europy, ale zastanawiasz się, czy założenie takiej firmy będzie opłacalne? Powstanie i zarejestrowanie działalności gospodarczej w Hiszpanii wiąże się z bardzo dużą ilością przeróżnych formalności, które należy dopełnić, aby firma mogła legalnie działać. W przepisach regulujących założenie firmy budowlanej istnieje także rejestr Rea w Hiszpanii. Zastanawiasz się pewnie, co to takiego? Na stronie internetowej accountingservicesinspain.com znajdziesz informacje dotyczące tego rejestru.

Czym jest rejestr Rea w Hiszpanii?

Potocznie nazywany jest rejestrem Rea, jednak jego właściwa nazwa to Registro  de Empresas Acreditadas en el Sector de Construcctión. Jest to Rejestr Firm Akredytowanych w branży budowlanej. Co reguluje ten rejestr? Ma on za zadanie potwierdzać, że spółki pracujące na terenie Hiszpanii i świadczące usługi w branży budowlanej spełniają wszelkie wymogi odnośnie specjalistycznego przygotowania pracowników, a ponadto regulują przepisy związane z Bezpieczeństwem i Higieną Pracy. Te wymogi spełniać muszą wszystkie firmy, niezależnie czy są to firmy hiszpańskie, czy też prowadzone przez przedsiębiorców z innych krajów. Jeśli chcesz podjąć się wykonywania jakiegokolwiek przedsięwzięcia związanego z branżą budowlaną musisz mieć wpis w rejestrze Rea w Hiszpanii. Jeśli planujesz zatrudnić podwykonawców, którzy zajmą się realizacją usług związanych z budowlanką albo inżynierią, musisz przedstawić certyfikat będący potwierdzeniem ich wpisu do rejestru Rea. Wymagania takie weszły w życie 26 sierpnia 2008 roku i od tego dnia należy ich przestrzegać. Zadania, do jakich wymagany jest certyfikat to m.in. wykonywanie instalacji elektrycznych, prace związane z montażem oraz demontażem, konserwacją, czyszczeniem oraz malowaniem. Bez potwierdzenia możesz wpaść w poważne kłopoty i musisz liczyć się z możliwością otrzymania kary. Zatrudnienie firmy bez zapisu potwierdzającego certyfikat rejestru Rea w Hiszpanii jest nielegalne.

Pomoc w rejestracji

Accountingservicesinspain zajmie się formalnościami związanymi z rejestracją działalności w Rea. Nasze biuro księgowe pomoże uzyskać certyfikat tego rejestru. Musicie go posiadać niezależnie czy będziecie realizować projekty dla osób prywatnych, czy dla publicznych instytucji. Każda firma ma sprawdzane indywidualnie obowiązki administracyjne. Dodatkowo konsultuje się je z jednostką, która zleca pracę, jeśli jednak to nie wystarczy, konsultację podejmuje się także z urzędem Administracji Publicznej. Jeśli posiadasz stosowne dokumenty w komplecie, możesz także zarejestrować firmę w rejestrze Rea przez internet. Accountingservicesinspain.com pomoże Ci także w odbyciu potrzebnych szkoleń z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy oraz ustali terminy wizyt u lekarza medycyny pracy, aby Twoi pracownicy mogli odbyć stosowne badania. Wszystko to za sprawą współpracy z zajmującymi się tym firmami.

Więcej informacji: https://accountingservicesinspain.com/registro-empresas-acreditadas-rea/

Dodaj komentarz