Wsparcie prawne

Kiedy można się starać o odszkodowanie powypadkowe?

Każdy z nas wie, że wypadki po prostu się zdarzają i nie można takiej sytuacji w żaden sposób przewidzieć. Jednakże, to co na pewno możemy zrobić to zabezpieczyć siebie i swoich bliskich poprzez wykupienie polisy na życie.

Szczególnym rodzajem wypadku jest wypadek komunikacyjny, kiedy to doznajemy uszczerbku na zdrowiu na przykład jadąc samochodem do pracy, przemieszczając się autobusem czy też tramwajem, a nawet idąc pieszo chodnikiem. W wielu takich przypadkach przysługuje nam jednak odszkodowanie po wypadku. Warto więc szybko się zorientować, kiedy o takie odszkodowanie za wypadek możemy wnioskować i na jakich zasadach.

Pomoc finansowa dla osoby ubezpieczonej i nie tylko

Odszkodowania powypadkowe są oczywiście przyznawane tym osobom, które posiadają odpowiednie ubezpieczenie, które obejmuje wypadki komunikacyjne. Szczególnym rodzajem ubezpieczenia jest polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). W przypadku, kiedy posiadamy polisę, możemy wnioskować o odszkodowanie w momencie, kiedy w konsekwencji wypadku doznaliśmy uszczerbku na zdrowiu lub też inwalidztwa. Dodatkowo, ubezpieczenie powinno być wypłacone za pobyt w szpitalu, wprost proporcjonalnie do tego, jaki czas tam spędziliśmy. Kolejną istotną kwestią jest to, co dzieje się z polisą w momencie, kiedy osoba ubezpieczona umrze w wypadku. Zazwyczaj, w takiej sytuacji pieniądze są wypłacane najbliższej rodzinie zmarłego. Tym samym bardzo jasno widać, że polisa może mieć spore znaczenie dla samego ubezpieczonego, ale też może się okazać, że będzie też wpływać na jego rodzinę. Nawet w przypadku śmierci, rodzina może spokojnie przeżywać okres żałoby mając pieniądze należne im z polisy.

Ubezpieczenie ma to do siebie, że zabezpiecza samego ubezpieczonego, ale często- także i jego rodzinę. Zawsze warto jest dość dobrze zorientować się w tym, na jakich zasadach się ubezpieczamy, warto też wcześniej sprawdzić sobie całą procedurę wnioskowania o odszkodowanie w momencie, kiedy zdarzy się wypadek. Im lepiej będziemy w tych kwestiach zorientowani, tym będziemy mieć większą świadomość tego, za co tak naprawdę płacimy w ramach polisy. Z pewnością, ułatwi nam to też wykonywanie wszystkich koniecznych czynności zaraz po wypadku, kiedy to możemy być znacznie bardziej rozkojarzeni. Niektóre dokumenty możemy mieć przygotowane wcześniej, tak „na wszelki wypadek”, aby potem szybko je wypełnić i złożyć w odpowiednim terminie. Zawsze możemy też poradzić się odpowiedniego specjalisty w kwestii tego, czy mamy szansę na wypłatę odszkodowania w zaistniałej sytuacji.

Więcej na temat odszkodowań powypadkowych znajdziesz na: http://armedlaw.pl/

Dodaj komentarz