Wsparcie prawne

Kiedy przydaje się w firmie prawnik?

Wszystkie firmy funkcjonują w środowisku złożonym z licznych przepisów prawa, nie da się prowadzić firmy w oderwaniu od zasad prawa, nie można także prowadzić jej jeśli tych przepisów przedsiębiorcy nie znają. Zawsze jednak zdarzyć się może, że firma potrzebuje bardzo specyficznej pomocy w ściśle określonej dziedzinie prawa, oto przykłady spraw, w których pomocna okazała się pomoc kancelarii prawnych.

Anna (właścicielka firmy consultingowej): doradzamy w biznesie od lat, nigdy nie mieliśmy problemów z naszymi klientami, aż udało nam się pozyskać bardzo dużego klienta, znana firma, która zamówiła u nas usługi, ze względu na rozmiary przedsiębiorstwa nie byliśmy w stanie prowadzić przez ponad pół roku żadnych innych projektów. W końcu udało nam się zamknąć audyt i wystawiliśmy fakturę dotyczącą tej części prac, firma choć jej wyniki finansowe są duże nie zapłaciła tej, ani następnych faktur, pomimo licznych przypomnień, w końcu postawieni pod ścianą zwrócimy się z prośbą o pomoc do prawników. Nasza kancelaria adwokat-adamczuk.pl obok kwestii prawnych zajmuje się również windykacją – jak się okazało robią to bardzo skutecznie, bo kontrahent zapłacił wszystkie zaległe faktury.

Mieczysław (właściciel zakładów przemysłowych): popyt na nasze towary z roku na rok jest coraz większy, podejmujemy współpracę z licznymi odbiorcami z kraju i zagranicą. Gdy zaczęliśmy się otwierać na zagraniczne rynki pojawił się problem z różnym ustawodawstwem w naszym kraju a zagranicą, dlatego podjęliśmy decyzje o wynajęciu kancelarii prawnej, która zajmuje się dla nas sporządzaniem mów. Umowy na terenie UE przygotowuje nam polska kancelaria, a te dla Japonii, Maroka i Indii – kancelarie z tamtych krajów, doszliśmy bowiem do wniosku, że najbezpieczniej jest zlecić sporządzanie umów prawnikom, którzy na co dzień mają kontakt z danym systemem prawnym.

Aleksander (manager w firmie programistycznej): w naszej branży niemałe znaczenie ma ochrona praw autorskich i własności intelektualnej, dlatego aby mieć pewność, że wszystkie nasze działania są zgodne z prawem, na stałe współpracujemy z kancelarią prawną. To współpraca wielotorowa, z jednej strony sprawdzają oni czy my mamy prawo użyć pewnych programów i kodów, z drugiej dbają o bezpieczeństwo naszych produktów zarówno przez nielegalnym wykorzystaniem jak i kradzieżą kodu przez konkurencję czy pracowników, między innymi przygotowali umowę o zakazie konkurencji, którą zobowiązany jest podpisać każdy nasz pracownik.

Dodaj komentarz